Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Fototechnicznych
Jak przystało na dostojną Jubilatkę, szkoła przy
ul. Spokojnej 13 przyjęła w dniu 28 listopada niezwykłych Gości. Uświetnili oni swoją obecnością uroczyste obchody 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Fototechnicznych. Gospodarze z radością przyjmowali życzenia i gratulacje od:
Pani Grażyny Orzechowskiej- Mikulskiej – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wola
Pani Mieczysławy Nowotniak – Zastępcy Dyrektora Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy
Pani Barbary Krępskiej – Naczelnika Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Biurze Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy
Pani Renaty Piekut – Dyrektora Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty
Pani Marioli Zielińskiej – Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola
Pani Anny Kowalskiej – Zastępcy Dyrektora Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty
Pani Anny Podłuckiej – Dyrektora Domu Kultury Działdowska
Pani Agnieszki Proszowskiej – koordynatora edukacji kulturalnej w Dzielnicy Wola
oraz Dyrektorów wolskich placówek oświatowych, przedstawicieli pracodawców i instytucji współpracujących ze szkołą, a także byłych nauczycieli.
Jubileuszowe spotkanie miało wyjątkowo uroczysty charakter. Ważne jego elementy to wprowadzenie sztandaru Zespołu Szkół Fototechnicznych, odśpiewanie hymnu państwowego i wystąpienia okolicznościowe gości. Dyrektor szkoły Pani Grażyna Dobrzyńska-Klepacz przekonała zebranych, że dla społeczności szkoły ze Spokojnej jest ona domem, w którym się tworzy i realizuje marzenia. A jest to możliwe, gdy korzysta się z tradycji i dobrych praktyk. Kontynuując je, buduje się mosty łączące teraźniejszość z przyszłością.
Wzruszenie zebranych wywołały przemiłe listy od Prezydenta Warszawy i Mazowieckiego Kuratora Oświaty, zawierające wysoką ocenę dokonań szkoły, podkreślające jej rangę w środowisku miasta i odnoszące się do przyszłości serdeczne życzenia.
Doskonałym przyczynkiem do poznania historii, tradycji i kultury szkoły był przygotowany przez młodzież program artystyczny „Alternatywnie o Spokojnej”. Zebrani goście odebrali go z prawdziwym aplauzem.
Uroczystości jubileuszowe kontynuowano w dniu następnym. Szkołę odwiedziły niezliczone tłumy absolwentów. Byli szczęśliwi, że znów znaleźli się wśród swoich kolegów i nauczycieli, odwiedzili dawne sale lekcyjne, pracownie i inne zakamarki budynku szkolnego, z rozrzewnieniem wspominając czas ich nauki na Spokojnej.
Te dni pozostaną w pamięci także obecnych uczniów, którzy wierzą, że ich szkoła jest po prostu wyjątkowa.