DZIENNIK PROJEKTU ERASMUS+ #advertisingtheself
Aktualności
Podsumowanie pierwszego roku działań projektowych #Advertisingtheself
Pierwszy rok projektu w Technikum Fototechnicznym rozpoczął się wielkim przedsięwzięciem, jakim była wizyta uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich w naszej placówce. Łącznie Spokojną 13 odwiedziło 29 osób z Austrii, Włoch i Portugalii.
Po oficjalnym powitaniu przez dyrekcję i koordynatorów projektu, odbyły się zajęcia integracyjne, dzięki którym wśród uczestników spotkania szybko zapanowała przyjacielska atmosfera, a nawet zaczęły się tworzyć pierwsze przyjaźnie.
Projekt to jednak nie tylko zabawa, ale też intensywna praca i rozwój. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z pisania CV w Europass – europejskim formacie, który umożliwia przygotowanie życiorysu na rozmowę kwalifikacyjną. Uczyli się też technik autoprezentacji podczas takiej rozmowy, wykonali zdjęcie z rekwizytem na stronę internetową, na której będą w przyszłości mogli prezentować swoją działalność.
Aby dowiedzieć się więcej o możliwości promowania swojej aktywności artystycznej i biznesowej i uzyskania dla niej wsparcia, uczestnicy odwiedzili Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Podobne ośrodki wsparcia działają w całej Unii Europejskiej, dlatego wiedza o istnieniu tego typu instytucji i rodzaju oferowanej przez nie pomocy jest uniwersalna.
Nauczyciele uczestniczący w projekcie dzielili się doświadczeniami swoich placówek w zakresie promowania szkół na lokalnym rynku edukacyjnym. W wyniku warsztatów powstała ankieta dla klas pierwszych – nowo przyjętych uczniów, dzięki której przekonamy się, jakie strategie marketingowe rzeczywiście przyniosły efekt.
Jednym z założeń projektu jest przybliżenie uczestnikom kultury i historii krajów partnerskich. W tym celu zorganizowaliśmy wyjście do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie pod opieką przewodnika nasi goście i ich opiekunowie mieli możliwość zgłębić m.in. sztukę portretu. Odwiedziliśmy ponadto: wilanowski Ogród Świateł, warszawskie Łazienki i inne piękne miejsca naszej Stolicy.
Jak wiadomo, nieodłącznym elementem kultury jest kuchnia narodowa, dlatego zaprosiliśmy naszych gości na tradycyjne polskie przysmaki – pierogi i barszcz.
Partnerzy projektu opuścili Warszawę bardzo zadowoleni z wizyty. Podobały im się zarówno zajęcia, jak i nasze miasto. Młodzież z Technikum Fototechnicznego miała okazję poznać przemiłych rówieśników, z którymi podtrzymuje kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Działania projektowe nie ograniczają się jedynie do czasu wyjazdów. W placówkach partnerskich mają miejsce działania lokalne. Szkoła w Urbino zaprojektowała plakat projektu. Jest to dwujęzyczny, krótki opis projektu w ciekawej i oryginalnej formie graficznej. Ponadto każda ze szkół przygotowała projekt roll-upu- rodzaju plakatu promocyjnego, wykorzystywanego w trakcie dni otwartych i targów edukacyjnych.
W planach na kolejny rok mamy wiele nowych, interesujących inicjatyw np.: wizyty w trzech szkołach partnerskich, udział w wielu warsztatach, przygotowanie anglojęzycznej zakładki na stronę WWW naszej szkoły z najważniejszymi informacjami o ZSF, stworzenie broszur z przykładami najlepszych praktyk w dziedzinie promocji szkół oraz z wrażeniami i opiniami uczniów na temat udziału w projekcie Erasmus+.
[Category number=’-1′ method=’excerpt’ order=’desc’ id=’64’ orderby=’date’]
Publikacja została zrealizowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach projektu Erasmus+ pt. „ Advertising the Self – Marketing Vocational Education in Arts and Design” .
Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną. PUBLIKACJA BEZPŁATNA